Drukuj

Oazy wakacyjne 2017

b_200_150_16777215_00_images_JUBILEUSZ_OAZY_WAKACYJNE.pngWakacje zbliżają się już wielkimi krokami, a wraz z nimi nasze Oazy dla Służby Liturgicznej. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy Oazę Ministrancką i Oazę Lektorską. 

W rozwinięciu znajdują się szczegółowe informacje dotyczące tegorocznych rekolekcji, prosimy dokładnie się z nimi zapoznać, ponieważ w tym roku nastąpiło kilka zmian odnośnie do czasu trwania zapisów oraz sposobu płatności, od razu informujemy, że wszystkie zmiany wnikają z wymogów przepisów dotyczących organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży

Drukuj

Praktyki ceremoniarzy w katedrze

 fot. Krzysztof Król GN

W cyklu formacji ceremoniarza widzimy potrzebę nie tylko dobrej formacji teoretycznej, ale również potrzebę praktycznego szkolenia się w konkretnych przestrzeniach liturgicznych. Szczególnie jeżeli podejmujemy posługę w czasie Mszy Świętej Pontyfikalnej, gdzie przewodniczącym jest Biskup. Życie liturgiczne parafii nie daje za dużo możliwości, aby posługiwać w czasie takiej Eucharystii. Dlatego od tego roku jest możliwość praktyki ceremoniarskiej w gorzowskiej katedrze. 

Drukuj

Światowe Dni Młodych w Świebodzinie - relacja

   www.zgg.gosc.plDnia 27 lipca 2013 roku przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie miało miejsce spotkanie młodych w ramach Światowych Dni Młodych, które w tym roku odbywały się w Rio de Janeiro, a którym po raz pierwszy przewodniczył Ojciec święty Franciszek.
   W trakcie naszego lokalnego spotkania, które rozpoczęło się koronka do Bożego Miłosierdzia, mogliśmy wysłuchać koncertu Siewców Lednicy, a także świadectw dotyczących zaangażowania w poszczególne wspólnoty. Świadectwa te wygłosili członkowie tych wspólnot. Kulminacyjnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stefan Regmunt, ordynariusz naszej diecezji. Homilie wygłosił natomiast ks. Robert Patro. Podczas Eucharystii posługiwali członkowie naszej diakonii. Na zakończenie mogliśmy uczestniczyć w czuwaniu w łączności z papieżem Franciszkiem.
   Po połączeniu z Ojcem Świętym wszyscy udaliśmy się do swoich domów wraz ze specjalnymi okularami, które zostały przygotowane na to spotkanie.

kl. Bartosz Warwarko

Drukuj

Diakonia powarsztatowo

b_200_150_16777215_00_images_ogloszenia_paradyzwar.JPGSierpniowy weekend (22.08-24.08) był dla nas czasem spotkania na warsztatach diakonii. Jak co roku przyjechaliśmy do paradyskiej „Jackówki”, by wspólnie modlić się, formować i oczywiście odpoczywać, korzystając z końcówki wakacyjnego klimatu. Warsztaty rozpoczęły się wspólną modlitwą i spotkaniem inauguracyjnym, choć w komplecie, w liczbie 25 uczestników pod przewodnictwem Księdza moderatora, udało nam się zgromadzić dopiero pod wieczór. Po spotkaniu warsztatowym, mającym zwrócić naszą uwagę na wielką potrzebę ewangelizacji i naszą misję z tym związaną, powierzaliśmy się Panu w medytacji i Eucharystii.

Drukuj

KODAL 2017 - świadectwo (6)

b_200_150_16777215_00_images_JUBILEUSZ_SWIADECTWO.pngW codziennym zabieganiu, pośpiechu… chciałam na chwilę przystanąć, spojrzeć na Niego i odpocząć w Nim. Początkowo nie potrafiłam się zorganizować, żeby znaleźć ten czas na KODAL. Jednak Pan tak pokierował, że przyjechałam. Bardzo się cieszę, bo było to dla mnie niezwykłe spotkanie z Nim, o które w tygodniu nie zawsze było łatwo.  Zapomnieć na tydzień o maturach, sprawdzianach i innych obowiązkach, a usiąść przy nim i słuchać Go w ciszy… to było piękne. Odkrycie na nowo Liturgii Godzin, która na początku szła dość opornie, ale bardzo pomogła odczuć pokój w sercu i teraz też pomaga każdego dnia gdy ją odmawiam było czymś niezwykłym. Za te niedługie, ale bardzo owocne rekolekcje, chwała Panu.

Agnieszka Gorzelana

stat4u