Każdego roku w lipcu Diecezjalna Diakonia Liturgiczna organizuje Oazę Lektorską dla osób chcących przygotować się do posługi lektora. Rekolekcje odbywają się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Jest ona połączona z kursem lektorskim. Wśród zajęć jest praktyka czytania,  fonetyka i szkoła liturgii. 
Jej uczestnicy otrzymują promocję na lektora podczas wrześniowej pielgrzymki Ruchu Światło-Życie do Rokitna. W oazie lektorskiej mogą wziąć udział osoby powyżej 15 roku życia. Do udziału w tej oazie zapraszamy również tych, którzy już są lektorami!

Są to rekolekcje organizowane w ramach programu proponowanego przez Ruch Światło-Życie. Ponadto ich celem jest pogłębienie formacji liturgicznej oraz przygotowanie do pełnienia posługi we wspólnocie parafialnej. Poza zajęciami formacyjnymi jest przewidziany czas na rozrywkę i aktywność sportową.

Drukuj

Oaza Lektorska 2016 - relacja

b_200_150_16777215_00_images_posluga_OazaLektorska.pngMszą Świętą i śniadaniem zakończyliśmy tegoroczną Oazę Lektorską, podczas której mury WSD w Paradyżu wypełnił gwar 37 uczestników oraz diakonii wychowawczej, która składała się z: 2 moderatorów, 1 moderatorki, 1 diakona, 1 kleryka i 10 animatorów. 

Jak co roku był to czas bardzo intensywny, podczas, którego mało spaliśmy, dużo ćwiczyliśmy, ale przede wszystkim próbowaliśmy spotkać Pana Boga w tym wszystkim co robimy na co dzień jako ministranci, członkowie scholi, uczniowie, studenci. 

Drukuj

Oaza Lektorska 2014 - świadectwo (1)

b_200_150_16777215_00_http___piotrmichna.com_wp-content_uploads_2013_09_Pocysterski-kościół-i-klasztor-w-Paradyżu.jpgNa oazie lektorskiej byłem pierwszy raz. Jechałem po to aby zrobić kurs lektorski i polepszyć relacje z Panem Bogiem. Przy okazji poznałem wielu wspaniałych ludzi. Moje serce podczas tej oazy stało się bardzo otwarte. I o to tu chodziło. Ta oaza miała w sobie coś szczególnego - nigdy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu nie doznałem takiego uczucia. Dopiero wtedy zrozumiałem, jaką miłością darzy nas Pan Bóg. I wszystko, co chciałem, żeby podczas tej oazy się stało, spełniło się i za to Chwała Panu!  

Maciej Rozmys

Drukuj

Oaza Lektorska 2014 - świadectwo (3)

b_200_150_16777215_00_http___monumentservice.pl_wp-content_uploads_2008_06_paradyz-900x900.jpegRekolekcje te wpłynęły na mnie pozytywny sposób ponieważ zacząłem się gorliwie modlić do Pana Boga. Podczas rekolekcji przeżyłem radość w sercu, ponieważ bardzo zbliżyłem się do Boga nigdy dotąd tak, jak przez te 2 tygodnie.

Jakub Laba

Drukuj

Oaza Lektorska 2014 - świadectwo (2)

b_200_150_16777215_00_http___lubuskie.regiopedia.pl_sites_default_files_imagecache_width630px_photos_goscikowo_paradyz1.jpgByła to moja pierwsza oaza lektorska, a zarazem pierwsza na którą pojechałem. Przed wyjazdem na nią miałem różne myśli, że będzie nudno, że będzie dużo nauki i nic nie będzie można robić. Lecz się bardzo myliłem. Był to najwspanialszy czas w moim życiu, 12 dni lecz i tak za mało. Bóg mi w końcu udowodnił, że nie są mi codziennie potrzebni koledzy i imprezy, a byłem w takim przekonaniu, że bez tego nie wytrzymam; dowiedziałem się jednak, że modlitwa i zbliżanie się do Jezusa jest ważniejsze i przyjemniejsze niż dotychczasowe imprezy.

Drukuj

Oaza Lektorska i KODAL 2014

b_200_150_16777215_00_images_posluga_paradyz.jpgPierwszy pełny dzień rekolekcji za nami!  

Na kilka dni WSD w Paradyżu zapełniło się 60 uczestnikami oazy lektorskiej wraz z 9 animatorami oraz 26 uczestnikami KODALu (Kursu oazowego dla animatorów liturgii) z 3 animatorami, którzy z pomocą alumnów paradyskiego seminarium oraz pod czujnym okiem księży moderatorów- ks. Tomasza Sałatki oraz ks. Pawła Grzesiaka będą tu przeżywać swoje rekolekcje. 

Prosimy o modlitwę, aby wydały one obfite plony w naszym życiu.

(Zapraszamy również do odwiedzania naszego profilu, na którym będziemy starali się codziennie umieszczać krótką fotorelację :))

stat4u