Rokrocznie w pierwszej połowie lipca Diecezjalna Diakonia Liturgiczna organizuje Oazę Ministrancką dla chłopców w wieku od 10 do 15 lat, którzy pragną przygotować się do bycia ministrantami (lub już nimi są) oraz chcą dowiedzieć się czegoś nowego i poznać Pana Boga. Rekolekcje odbywają się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu i trwają 10 dni. Czas Oazy Ministranckiej jest wypełniony przez codzienną Mszę Świętą i modlitwę, ale także wspólną zabawę na świeżym powietrzu, spotkania w grupach i odpoczynek.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej formie rekolekcji.

Drukuj

Oaza Ministrancka 2017 - Świadectwo

b_200_150_16777215_00_images_JUBILEUSZ_SWIADECTWO.pngUczelnia, praca, brak wolnego czasu… To wszystko powoduje, że w pewnym momencie człowiek zapomina, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. Odwraca się od Pana Boga. Tak było i ze mną. Nie do końca wiem, co skłoniło mnie żeby pojechać na Oazę Ministrancką. Może to, że chciałam oderwać się na chwilę od codzienności i spędzić trochę czasu z dala od rutyny, a to był dobry sposób. Ale nie po to Pan Bóg mnie tam posłał. Z dnia na dzień pokazywał mi, jak coraz bardziej Go kochać, jak dawać siebie drugiemu człowiekowi. Pokazał mi, że powinnam przyjść do Niego jak dziecko w swej prostocie. Największa przemiana dokonała się jednak dzień po oazie, kiedy po dłuższym czasie udało mi się pójść do spowiedzi i się z Nim pojednać. Nie było to łatwe, ale dzięki temu mogę na nowo ułożyć swoje życie. Za ten owocny czas Oazy Ministranckiej- chwała Panu!

Drukuj

Oaza Ministrancka 2016 - dzień pierwszy

b_200_150_16777215_00_images_posluga_OazaMinistrancka16.pngDla wielu z nas czas rozpoczynających się wakacji wiąże się z licznymi wyjazdami nad morze, w góry, a nawet w najdalsze zakątki świata. Dla 45 ministrantów z całej diecezji jest to początek rekolekcji, które właśnie rozpoczęły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Oaza Ministrancka, bo to ją właśnie przeżywamy, zaczęła się w poniedziałek od uroczystej Mszy Świętej, podczas której ksiądz Łukasz Grzendzicki powitał wszystkich uczestników oraz wygłosił Słowo. Usłyszeliśmy o tym, że Pan Jezus oczekuje od nas tego, byśmy szli za nim w każdym momencie naszego życia, pozostawiając za sobą całe swoje zło. Przez kolejnych 10 dni będziemy zastanawiać się nad posługą ministranta, ale nie zabraknie również czasu na rozrywkę i wypoczynek. Na czas rekolekcji polecamy Waszej modlitwie moderatora, animatorów i wszystkich uczestników.

Drukuj

Oaza Ministrancka 2014

 

b_200_150_16777215_00_images_banners_logo_ministrantow.gif3.07.2014 rozpoczęła się Oaza Ministrancka. Na czas dziesięciu dni w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu zamieszkało 39 uczestników, 7 animatorów wraz z moderatorką i moderator – ksiądz neoprezbiter Łukaszem Grzendzickim. 

Program rekolekcji został oparty na konspekcie II stopnia Oazy Dzieci Bożej. Każdego dnia uczestnicy gromadzą się na: Eucharystii o godzinie 12, Godzinie Znaku o 14; jest też czas na Szkołę Liturgii Ministranta realizowaną w grupach wiekowych oraz spotkania w grupach z animatorami. 

Czas Oazy Ministranckiej to też moment odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu – gra w piłkę nożną, siatkową, wspólne zabawy z rówieśnikami dopełniają czasu pobytu w Paradyżu. W planach jest też wyjazd do jednostki wojskowej w Międzyrzeczu, wyjście nad jezioro a także zwiedzanie MRU. 

Prosimy o pamięć w modlitwie, aby był to czas otwarcia na Boże działanie i doświadczenie Jego miłości. 

Drukuj

Początek Oazy Ministranckiej 2015

b_200_150_16777215_00_images_banners_logo_ministrantow.gifDnia 1 lipca 2015 roku rozpoczęła się  Oaza Ministancka. Do paradyskiego Wyższego Seminarium Duchownego uczestnicy przyjeżdżali z rodzicami lub księżmi opiekunami. O godzinie 17 rozpoczęło się spotkanie uczestników z prowadzącymi: księdzem Łukaszem Grzendzickim, klerykiem Damianem Wierzbickim, klerykiem Adamem Skubisem, Wiolettą Wojciechowską, Eweliną Patrzykąt, Pauliną Zapasek, Asią Szczepańską, Norbertem Bensi-Said, Łukaszem Bensi-Said, Tomkiem Pachołkiem, Kacprem Plasem i Przemkiem Radkiewiczem. 

Nie mogło zabraknąć też Mszy świętej rozpoczynającej rekolekcji. Ksiądz Łukasz zachęcił uczestników, żeby powiedzieli Bogu gdzie potrzebują dotknięcia Jego miłości oraz, żeby nie bali się otwierać na Bożą miłość. 

Drukuj

Świadectwo z Oazy Ministranckiej

 b_200_150_16777215_00_images_posluga_DSCF0544.JPG  Pojechałam na oazę ministrancką, raczej z obowiązku, stwierdziłam, że skoro już się zgłosiłam to nieodpowiedzialnie jest tydzień wcześniej rezygnować. I dłużej trwały rekolekcje tym gorzej się na nich czułam: były dni kiedy denerwowały mnie radosne piosenki, w czasie spotkań w grupach miałam wrażenie, że powinnam najpierw sama przeżyć rekolekcje zanim zacznę pokazywać komukolwiek Boga, stwierdziłam, że dobrze byłoby się wyspowiadać ale nie potrafiłam się zebrać i skorzystać z tego sakramentu.
   Nie potrafię powiedzieć kiedy coś się we mnie zmieniło. Przystąpiłam do spowiedzi w ostatnich dniach. W tym czasie trwała adoracja, patrząc na Niego modliłam się, żeby mnie prowadził i żebym pomimo trudności nie wątpiła. W czasie adoracji po raz pierwszy od rozpoczęcia adoracji też zaśpiewałam z głębi serca, szczerze. Kiedy oaza się kończyłam miałam w sercu pokój i przekonanie, że Pan posłał mnie na te rekolekcje nie tylko, aby służyła jako animatorka, ale także po to, abym mogła doświadczyć Jego troski i bliskości.
   Wiem, że w czasie rekolekcji byłam otoczona modlitwą, została wysłuchana.

Więcej artykułów…

stat4u