Każdy z nas czymś się kiedyś prawdziwie zachwycił, drugą osobą, sportem, a może wędkarstwem. Wtedy nasze życie zaczynało skupiać się właśnie na tej rzeczy. Robiliśmy wszystko żeby wiedzieć o tym jak najwięcej, robić to jak najczęściej i zawsze wtedy towarzyszył nam uśmiech. My jako diakonia liturgiczna też się zachwyciliśmy, zachwyciliśmy się liturgią. Nasze zachwycenie się doprowadziło nas do momentu w którym stwierdziliśmy, że chcemy się rozwijać liturgicznie i a przede wszystkim służyć innym swoją wiedzą liturgiczną. Po formacji liturgicznej którą przeszliśmy w diakonii podejmujemy różne zadania w diecezji i na naszych parafiach. Jako diakonia jesteśmy często proszeni o przygotowanie i posługę podczas różnych świąt i uroczystości takich jak: diecezjalne dni młodych, kongres i sympozjum dla nowej ewangelizacji, dni wspólnoty w Rokitnie oraz przy wielu innych uroczystościach diecezjalnych. Naszym zadaniem jest przygotowanie podczas takich dni oprawy liturgii. Często przygotowania zaczynają się wiele dni wcześniej, ponieważ do przygotowania i zaplanowania jest każdy szczegół. Diakonia podejmuje tez posługę podczas oaz wakacyjnych, różnych stopni i w różnych miejscach. Przez większą cześć roku jako lektorzy, ceremoniarze i precentorki posługujemy na naszych parafiach, gdzie powinniśmy dbać o liturgię. Naszym zadaniem jako członków diakonii jest przede wszystkim posługa podczas Mszy św. parafialnych. Wielu z nas jest też odpowiedzialnych za służbę liturgiczną i przygotowanie różnych uroczystości.

Drukuj

Rekolekcje liturgiczno-powołaniowe 2017/18

b_200_150_16777215_00_images_JUBILEUSZ_REKOLEKCJE.pngSympatyczni animatorzy ☺ naszej diakonii!

W tym roku kontynuujemy prowadzenie rekolekcji Liturgiczno-powołaniowych w Paradyżu. Misja ta, którą prowadzimy już od 4 lat, ma pobudzić ministrantów, lektorów i wszystkich zaangażowanych w służbę liturgiczną do jeszcze większej troski o „źródło i szczyt działalności kościoła”. Zapraszam chętnych animatorów diakonii aby zgłaszali się do posługiwania na mój email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Proszę o poważne potraktowania tej informacji i posługi ponieważ odpowiedzialność za podjęte zadanie staje się naszym świadectwem wiary i miłości do Chrystusa i Kościoła. 

Oto terminy poszczególnych dekanatów: 

  • Zielona Góra – Duch Święty 27.10-29.10.2017
  • Zielona Góra - Podwyższenia Krzyża Świętego i Zielona Góra - św. Jadwigi 17.11.-19.11.2017
  • Sława i Lubsko 09.03-11.03.2017
  • Nowa Sól i Kożuchów 27.04-29.04.2017

Ks. Tomasz Sałatka

Drukuj

"Sługa Niepokalanej" - Rokitno 2017

b_200_150_16777215_00_images_JUBILEUSZ_POSUGA.pngTegoroczna 42 Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło- Życie do Rokitna, która odbyła się 3 września miała charakter dziękczynny za dar życia Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego. Miniony Rok Oazy Żywego Kościoła pozwolił zapoznać się jeszcze bliżej z osobą kapłana, który zachęcał swoich wiernych do budowania wspólnoty opartej na słowach Niepokalanej, w klimacie wzajemnej miłości i troski wobec bliźnich.

Drukuj

DDM Rokitno 2017 - relacja

b_200_150_16777215_00_images_JUBILEUSZ_POSUGA.pngPo kilkuletniej przerwie do naszej diecezji powróciły Diecezjalne Dni Młodzieży. W tym roku przeżywaliśmy je pod hasłem „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. 

Piątkowe popołudnie 16.06.2017 r. było czasem spotkania liderów grup parafialnych. Na nich czekały warsztaty „Pogromcy mitów”, przeprowadzone na podstawie fragmentów z Księgi Przysłów. Podczas pierwszego modułu uczestnicy poznawali siebie oraz osobowości, z którymi można się spotkać podczas pracy w grupie. Po kolacji udaliśmy się na Mszę świętą do bazyliki, podczas której polecaliśmy Panu młodzież naszej diecezji. Następnie wyśpiewaliśmy „Jestem, pamiętam, czuwam” Matce Bożej. 

Drukuj

Posługa w Rokitnie

b_200_150_16777215_00_images_JUBILEUSZ_POSUGA.pngZapraszamy do posługi podczas tegorocznej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej oaz w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Animatorów i Diakonii w Rokitnie. Do posługi podczas Pielgrzymki (niedziela) zapraszamy wszystkich chętnych, natomiast do posługi w czasie Dnia Wspólnoty (piatek i sobota) zapraszamy wszystkich animatorów po III stopniu ONŻ. W rozwinięciu znajdziecie plan całego wydarzenia

(zapisy zakończone)

Drukuj

Pielgrzymka maturzystów 2017

b_200_150_16777215_00_images_JUBILEUSZ_PIELGRZYMKA_MATURZYSTW.pngZapraszam wszystkich członków i sympatyków Diakonii Liturgicznej do posługi na pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę  w dniach 22-23.04.2017. Jest organizowany wspólny transport z Zielonej Góry. Zgłoszenia proszę przesyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

stat4u