Każdy z nas czymś się kiedyś prawdziwie zachwycił, drugą osobą, sportem, a może wędkarstwem. Wtedy nasze życie zaczynało skupiać się właśnie na tej rzeczy. Robiliśmy wszystko żeby wiedzieć o tym jak najwięcej, robić to jak najczęściej i zawsze wtedy towarzyszył nam uśmiech. My jako diakonia liturgiczna też się zachwyciliśmy, zachwyciliśmy się liturgią. Nasze zachwycenie się doprowadziło nas do momentu w którym stwierdziliśmy, że chcemy się rozwijać liturgicznie i a przede wszystkim służyć innym swoją wiedzą liturgiczną. Po formacji liturgicznej którą przeszliśmy w diakonii podejmujemy różne zadania w diecezji i na naszych parafiach. Jako diakonia jesteśmy często proszeni o przygotowanie i posługę podczas różnych świąt i uroczystości takich jak: diecezjalne dni młodych, kongres i sympozjum dla nowej ewangelizacji, dni wspólnoty w Rokitnie oraz przy wielu innych uroczystościach diecezjalnych. Naszym zadaniem jest przygotowanie podczas takich dni oprawy liturgii. Często przygotowania zaczynają się wiele dni wcześniej, ponieważ do przygotowania i zaplanowania jest każdy szczegół. Diakonia podejmuje tez posługę podczas oaz wakacyjnych, różnych stopni i w różnych miejscach. Przez większą cześć roku jako lektorzy, ceremoniarze i precentorki posługujemy na naszych parafiach, gdzie powinniśmy dbać o liturgię. Naszym zadaniem jako członków diakonii jest przede wszystkim posługa podczas Mszy św. parafialnych. Wielu z nas jest też odpowiedzialnych za służbę liturgiczną i przygotowanie różnych uroczystości.

Drukuj

Rekolekcje Liturgiczno- powołaniowe 2016/17

b_200_150_16777215_00_images_GrafikiArtykulow_REKOLEKCJE.pngSympatyczni animatorzy naszej diakonii!

W tym roku kontynuujemy prowadzenie rekolekcji Liturgiczno- powołaniowych w Paradyżu. Misja ta, którą prowadzimy już od 3 lat, ma pobudzić ministrantów, lektorów i wszystkich zaangażowanych w służbę liturgiczną do jeszcze większej troski o „źródło i szczyt działalności kościoła”. Zapraszam chętnych do posługiwania animatorów diakonii aby zgłaszali się na mój email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Drukuj

Rokitno - Podsumowanie

b_200_150_16777215_00_images_GrafikiArtykulow_ROKITNO.pngW dniach 2-4.09.2016, w Rokitnie, odbył się coroczny Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii oraz Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej. Na pierwsze dwa dni przyjechali animatorzy, uczestnicy Oaz ONŻ III stopnia oraz moderatorzy tegorocznych rekolekcji.

Drukuj

Lubuskie Uwielbienie - posługa

b_200_150_16777215_00_images_SDM.pngLubuskie Uwielbienie” już jutro! Dlatego poniżej prezentujemy dokładny plan wydarzenia, wzbogacony o informacje dla osób, które będą posługiwały podczas Eucharystii.

Drukuj

Lubuskie Uwielbienie - relacja

b_200_150_16777215_00_images_SDM.pngDo późnych godzin nocnych trwało radosne „Lubuskie Uwielbienie”, które było centralnym wydarzeniem diecezjalnych obchodów ŚDM. Wspólnota DDL aktywnie włączyła się w posługę podczas tego wydarzenia. Wraz z klerykami z WSD w Paradyżu byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie i „obsługę” zakrystii oraz posługę podczas Eucharystii.

Drukuj

Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża 2016 - relacja

b_200_150_16777215_00_images_posluga_Pielgrzymka16.pngMówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, jednak jest w roku taki dzień, gdy prowadzą one do Paradyża. Tym dniem jest Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża, która w tym roku odbywała się 7 maja. 

Podobnie jak w latach ubiegłych nasza wspólnota posługiwała podczas konferencji dla grupy ministrantów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz prezesów grup ministranckich. Można powiedzieć, że konferencja jak konferencja: woda, krówki, chrzest, formacja… Tegoroczne spotkanie przygotowała grupa stopnia animatorskiego z tegorocznego KODALu, szczególny nacisk położyli na znaczenie Chrztu w życiu każdego człowieka, a szczególnie w życiu kogoś powołanego do służby, wykorzystując przy tym prezentację oraz dzbanki z wodą. Gdy spotkanie miało się ku końcowi ks. Tomasz Sałatka wygłosił krótką katechezę na temat zmieniania swojego życia, jak zawsze wykorzystując przy tym ciekawe, acz pozornie nie związane z tematem symbole, w tym wypadku była to… krowa, co zaciekawiło wszystkich słuchaczy. Na zakończenie ks. Tomasz zaprezentował nowe podręczniki do formacji kandydatów na ministranta oraz przypomniał, gdzie można znaleźć kompletny program formacyjny na 10 lat formacji. Nie pamiętasz gdzie on jest? Kliknij tutaj ;)

stat4u