Komentarz przed Eucharystią

W dniu dzisiejszym Kościół powszechny obchodzi Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który został pierwszym świętym czczonym w całym kościela. To właśnie Jan Chrzciciel jako największy z proroków udzielił chrztu Jezusowi Chrystusowi i osobiście wskazał Go jako zapowiadanego Zbawiciela świata. Poprzez Jego osobę Bóg pokazuje nam, iż potrzebuje każdego człowieka i osobiści zaprasza Go do pracy dla drugiego człowieka. Niech rozpoczynająca się Eucharystia będzie czasem wsłuchania się w tą postać i zarazem otwarcia się na to zaproszenie.

Komentarz przed błogosławieństwem

Poprzez całą liturgię Bóg ukazywał nam, wartość człowieka jako najdoskonalszego dzieła Boga. Człowieka, który jest zaproszony do współpracy z nim, poprzez indywidualne powołanie jeszcze przed przyjściem na świat. Każdy z nas w inny sposób, jednak zawsze w tym samym celu, aby nieść światu Dobrą Nowinę
i przesłanie miłości bez względu na to gdzie się znajduje i co mu towarzyszy. Mając też wolną wolę to, tylko on nas zależy, czy my z tej wspłopracy skorzystamy. Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy  doda odwagi i umocni w podjętych decyzjach, byśmy kroczyli drogą Chrystusa.