Przed Eucharystią:
Obchodzona dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Czcimy w sposób szczególny Chrystusa, króla, który jednak nie jest nim w naszym ludzkim rozumieniu – nie jest to władca, który pragnie tylko zaszczytów, bogactwa, luksusów, nie jest też panem, który w każdym poddanym widzi swojego sługę. Jezus Chrystus jest Królem, który nie boi się biedy, ubóstwa, służby. Zawsze jest gotowy, żeby zdjąć swoje królewskie szaty, by pójść szukać tego, który się zagubił i Go odrzucił, aby powiedzieć, że mu wybacza i przynieść go na własnych ramionach, by go nakarmić, odziać i pokazać mu jego wartość. Mimo że jest Królem Wszechświata, przyszedł, by służyć i oddać swoje życie za każdego człowieka. W tej chwili ciszy przygotujmy się na spotkanie z Tym, który zawsze nas szuka i wzbudźmy w sobie intencję, z którą przychodzimy na Mszę.
 
 
Do procesji z darami:
Zachęcamy, aby w tym dniu do procesji z darami przygotować rzeczy (np. ubrania, leki, pieluszki, maskotki itp.), które po Eucharystii będzie można przekazać potrzebującym (np. w noclegowaniach, szpitalach, domach dziecka itp.) – można w to dzieło włączyć parafian, szkołę, swoją wspólnotę.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy słowa, w których Chrystus zachęca nas do spełniania uczynków miłosierdzia. Zaprasza nas do karmienia głodnych, pojenia spragnionych, przyjmowania przybyszów, przyodziewania nagich, odwiedzania chorych i więźniów. Chcemy nie tylko widzieć w tych ludziach Chrystusa, ale również wypełnić wobec nich te uczynki, dlatego w darach przynosimy ……………………………(np. zebrane ubrania dla bezdomnych, leki, sprzęty medyczne itp.), które pragniemy przekazać …………………………. (np. do noclegowni miejskiej, szpitala, domu dziecka), aby mogły służyć tym, którzy tego potrzebują. Do ołtarza przynosimy również dary eucharystyczne, które staną się dla nas Pokarmem na życie wieczne.