Pnp 2,8-10.14. 16a; 8, 6-7a, 1 Kor 13,31 - 13,8a, Mk 19, 6-9

Boże Ojcze, dzięki Twojej nieskończonej miłości gromadzimy się dziś tutaj razem z N. i N., w dniu ich Ślubu, aby prosić Cię o potrzebne Łaski:

 1. Są tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela
  Kochający Ojcze, prosimy Cię za N. i N., którzy dziś stając przed Tobą Ślubują sobie wierność i miłość, obdarz ich Łaską wytrwania w tej przysiędze.
 1. Gdybym miłości nie miał, byłbym niczym
  Kochający Ojcze, prosimy Cię za małżonków, którzy są tutaj obecni, obdarz ich nieustanną troską o wzajemną relację i pogłębieniem więzi małżeńskiej.
 1. Ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos
  Kochający Ojcze, prosimy Cię za młodych, którzy rozeznają swoje powołanie, obdarz ich Łaską właściwego wyboru Życiowej drogi.
 1. Powstań, przyjaciółko ma
  Kochający Ojcze, prosimy Cię za zmarłą N. i tych, którzy odeszli z naszych rodzin, obdarz ich Życiem na wieki z Tobą.
 1. Miłość nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz wpółweseli się z prawdą
  Kochający Ojcze, prosimy Cię za osoby, które swoimi decyzjami kształtują prawodawstwo, obdarz ich mądrością i zatroskaniem o los rodziny.
 1. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość
  Kochający Ojcze, prosimy Cię za Kościół Święty, który gromadzi się na wszystkich kontynentach w Twoje imię, obdarz go potrzebnymi także koniecznymi do wzrostu w cnotach teologicznych.

Od Ciebie Boże, początek bierze wszelkie dobro, obdarz nas potrzebnymi Łaskami, a także wejrzyj w nasze serca, w których nosimy pragnienia, o które nie mamy Śmiałości prosić. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.