Przepełnieni radością, Że Jezus narodził się pośród nas zanieśmy pełne ufności prośby:

  1. Nowonarodzony prosimy Cię za Kościół, który rozpoczął Rok Miłosierdzia, niech nigdy nie zabraknie mu odwagi i determinacji w głoszeniu Dobrej Nowiny.
  2. Nowonarodzony prosimy Cię za biskupów, kapłanów i diakonów, którzy zostali przez Ciebie posłani do Świata, niech w codziennej posłudze odkrywają niezwykłość Twojego daru.
  3. Nowonarodzony prosimy Cię za ludzi, którzy rządzą narodami, niech ich decyzjom towarzyszy Światło Twojego Ducha.
  4. Nowonarodzony prosimy Cię za kobiety, które oczekują potomstwa, niech zostaną otoczone miłością oraz troską bliskich i ojca.
  5. Nowonarodzony prosimy Cię za naszych bliskich, którzy opuścili już ziemską ojczyznę, niech w Twoim Królestwie znajdą mieszkanie na wieki.
  6. Nowonarodzony Panie prosimy Cię za nas, którzy zgromadziliśmy się wokół Twojego Ołtarza, niech radość i pokój z Twojego przyjścia nie zostanie przyćmiona przez przemijające rzeczy proponowane przez Świat.

Chryste, który na miejsce Swojego narodzenia wybrałeś ubogą betlejemska stajnię wysłuchaj naszego wołania, a serca napełnij miłością, którą zaniesiemy braciom. Który Żyjesz i królujesz, na wieki, wieków. Amen.