Miłosiernemu Panu przedstawmy ufne modlitwy:

  1. Jezu, który objawiasz Światu swoje miłosierdzie polecamy Ci Kościół, który jest prześladowany w róŻnych zakątkach Świata, aby wytrwał przy Tobie.
  2. Jezu, który objawiasz Światu swoje miłosierdzie polecamy Ci polityków, którzy podejmują najważniejsze decyzje w Europie, aby znaleźli drogę wyjścia z kryzysu emigracyjnego.
  3. .Jezu, który objawiasz Światu swoje miłosierdzie polecamy Ci maturzystów, którzy dziś gromadzą się na Jasnej Górze, aby umieli wybrać rozsądnie Życiową drogę.
  4. Jezu, który objawiasz Światu swoje miłosierdzie polecamy Ci młodzież, która w lipcu zgromadzi się na Światowych Dniach Młodych, aby otwarła serca na słowa papieża i drugiego człowieka.
  5. .Jezu, który objawiasz Światu swoje miłosierdzie polecamy Ci młodych, których powołujesz do służby Tobie, aby nie bali się pójść za Tobą.
  6. Jezu, który objawiasz Światu swoje miłosierdzie polecamy Ci nas, którzy gromadzimy się wokół Stołu Twojego Słowa i Ciała, abyśmy radością ze spotkania z Tobą umieli dzielić się z bliźnimi.

Panie prosimy wysłuchaj naszych ufnych próśb, i obdarz nas prawdziwym pokojem serca. Który Żyjesz i królujesz, na wieki wieków. Amen.