Do Jezusa Chrystusa, Światłości rozświetlającej mroki naszej codzienności, zanieśmy prośby i błagania:

  1. Chryste, Słońce wschodzące z wysoka, prosimy Cię za Kościół Święty, aby zjednoczony nieustannie przeciwstawiał się złu tego Świata.
  2. Chryste, Słońce wschodzące z wysoka, prosimy Cię za spowiedników, aby poprzez sakrament pojednania pomagali wiernym doświadczyć Twojej Miłości.
  3. Chryste, Słońce wschodzące z wysoka, prosimy Cię za przywódców państw, aby obudzili się ze snu o władzy i zaangażowali się w realną pomoc ludziom.
  4. Chryste, Słońce wschodzące z wysoka, prosimy Cię za grzeszników, aby zrozumieli swoje błędy i starali się je naprawić.
  5. Chryste, Słońce wschodzące z wysoka, prosimy Cię za prowadzących rekolekcje, aby w wirze przygotowań sami nie zapomnieli o właściwym przeżyciu adwentu.
  6. Chryste, Słońce wschodzące z wysoka, prosimy Cię za nas, abyśmy pustkę serca wypełnili modlitwą i Bożą miłością, a nie troskami codzienności lub fałszywą przyjemnością.

Jezu Chryste, z radością oczekujemy Twojego ponownego przyjścia, racz wysłuchać nasze modlitwy, które do ciebie zanosimy. Który Żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.