Zgromadzeni na Eucharystii, oczekując przyjścia naszego Zbawiciela na Świat zanieśmy do niego prośby i błagania:

  1. Chryste, Źródło naszej radości, polecamy Ci Kościół Święty, aby ukazywał swoim wiernym szczęście płynące z bliskiej relacji z Tobą.
  2. Chryste, Źródło naszej radości, polecamy Ci spowiedników, aby nie zabrakło im potrzebnych Łask do posługi sakramentami zwłaszcza w czasie przedświątecznym.
  3. Chryste, Źródło naszej radości, polecamy Ci przywódców państw, aby zawsze pamiętali jaka jest wartość drugiego człowieka, szczególnie tego słabego.
  4. Chryste, Źródło naszej radości, polecamy Ci wszystkich, którzy oddalili się od Ciebie, aby poprzez sakrament pokuty i pojednania wrócili na drogę zbawienia.
  5. Chryste, Źródło naszej radości, polecamy Ci wszystkie dusze czyśćcu cierpiące, aby mogły Cieszyć się zjednoczeniem z Tobą w Królestwie Niebieskim.
  6. Chryste, Źródło naszej radości, polecamy Ci nas tu zgromadzonych abyśmy w trwającym czasie adwentu mieli odwagę i siłę do pojednania za sobą samym i Tobą.

Chryste, który przychodzisz do każdego z nas by wybawić nas z niewoli grzechu i napełnić nasze serca prawdziwa radością racz wysłuchać naszych modlitw, który Żyjesz i królujesz, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen