Oaza Ministrancka

Termin: 2- 14 lipca

Wiek uczestników: od IV do VII klasy Szkoły Podstawowej

Ośrodek: Paradyż

Koszt: 440 zł

Zapisy: lubuskaoaza.pl

Opis rekolekcji: Rokrocznie w pierwszej połowie lipca Diecezjalna Diakonia Liturgiczna organizuje Oazę Ministrancką dla chłopców w wieku od 10 do 15 lat, którzy pragną przygotować się do bycia ministrantami (lub już nimi są) oraz chcą dowiedzieć się czegoś nowego i poznać Pana Boga. Rekolekcje odbywają się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu i trwają 10 dni. Czas Oazy Ministranckiej jest wypełniony przez codzienną Mszę Świętą i modlitwę, ale także wspólną zabawę na świeżym powietrzu, spotkania w grupach i odpoczynek.

Oaza Lektorska

Termin: 20 lipca - 1 sierpnia

Wiek uczestników: od VII klasy szkoły podstawowej wzwyż

Ośrodek: Paradyż

Koszt: 440 zł

Zapisy: lubuskaoaza.pl

Opis rekolekcji: Każdego roku w lipcu Diecezjalna Diakonia Liturgiczna organizuje Oazę Lektorską dla osób chcących przygotować się do posługi lektora. Rekolekcje odbywają się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Jest ona połączona z kursem lektorskim. Wśród zajęć jest praktyka czytania,  fonetyka i szkoła liturgii. Jej uczestnicy otrzymują promocję na lektora podczas wrześniowej pielgrzymki Ruchu Światło-Życie do Rokitna. W oazie lektorskiej mogą wziąć udział osoby powyżej 15 roku życia. Do udziału w tej oazie zapraszamy również tych, którzy już są lektorami! Są to rekolekcje organizowane w ramach programu proponowanego przez Ruch Światło-Życie. Ponadto ich celem jest pogłębienie formacji liturgicznej oraz przygotowanie do pełnienia posługi we wspólnocie parafialnej. Poza zajęciami formacyjnymi jest przewidziany czas na rozrywkę i aktywność sportową.

Rekolekcje Liturgiczne dla Dorosłych i Rodzin

Temat: "Liturgia - tajemnica Boga i człowieka"

Termin: 25.07-29.07.2018

Ośrodek: Paradyż

Koszt: dorośli - 200 zł, dzieci do 7 lat (włącznie) - bezpłatnie, dzieci od 8 lat – 100 zł.

Zapisy: ks. Tomasz Sałatka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Opis rekolekcji: Rekolekcje są przeznaczone dla osób dorosłych, które posługują lub chciałyby posługiwać w przestrzeni liturgicznej, zgodnie ze swoim powołaniem do posługi czy funkcji (akolita, lektor, ministrant ołtarza, ceremoniarz, precentorka, służba ładu itp.). Będą obejmować ćwiczenia praktyczne posług, wykłady z teologii liturgii oraz czas na modlitwę indywidualną i wspólnotową.
Plan jest ułożony w taki sposób, aby zajęcia odbywały się przed południem, a czas popołudniowy można przeznaczyć na różnego rodzaju wyjazdy rodzinne. Paradyż jest położony w bardzo atrakcyjnej okolicy, z której jest niedaleko do wielu ciekawych miejsc naszej diecezji: malownicze jeziora, MRU – Międzyrzecki Rejon Umocniony, figura Jezusa ze Świebodzina, Sanktuarium w Rokitnie itp.
Wspaniały czas i wyjątkowe doświadczenie rekolekcji.
W czasie zajęć zapewniamy tzw.: Diakonię wychowawczą, która może zajmować się dziećmi. Dostępne są pokoje pojedyncze i rodzinne. Wszystkie są z osobnymi łazienkami.

Przydatne linki

Ogólne informacje o Oazach - lubuskaoaza.pl

Formularz zapisów

Regulamin Oaz Wakacyjnych - lubuskaoaza.pl

Informacje o ośrodku - lubuskaoaza.pl

Plakaty