Świat znaków i gestów liturgicznych jest Twoją wielką pasją?
A może stanowi dla Ciebie ogromną zagadkę, do której odkrycia sam nie potrafisz się zabrać?

Tak, czy inaczej – jeśli chcesz coraz bardziej zagłębiać się w tajemnicę spotkania Boga i człowieka, pomagać w tym innym i formować się we wspólnocie osób zatroskanych o piękno Liturgii – nasza Diakonia jest odpowiednim miejscem dla Ciebie!

Jesteśmy częścią Ruchu Światło-Życie, dlatego zapraszamy do włączenia się w posługę przede wszystkim oazowiczów. Jednak nawet jeśli nie spotkałeś/aś się wcześniej z Oazą, możesz spróbować formacji do funkcji ceremoniarza lub precentorki podczas Kursu Oazowego Dla Animatorów Liturgii (KODAL), o którym więcej przeczytasz w tej zakładce.

Jak jeszcze możesz włączyć się w działalność DDL?

W naszej wspólnocie odbywają się spotkania rejonów: gorzowskiego, zielonogórskiego i żarsko-żagańskiego. Jeśli chcesz spotkać się z członkami DDL i dowiedzieć się więcej od nas samych, znajdź najbliższe w swojej okolicy lub skontaktuj się z animatorem odpowiedzialnym za dany rejon – może Ci pomóc w tym ta zakładka.

Śledź aktualności na naszej stronie oraz nasz facebookowy fanpage, gdzie pojawiają się zaproszenia do wspólnej posługi podczas wydarzeń diecezjalnych, informacje o warsztatach DDL, spotkaniach rejonów oraz organizowanych przez nas rekolekcjach.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, bardzo chętnie na nie odpowiemy!

Do Twojej dyspozycji jest zakładka O nas, w której możesz dowiedzieć się więcej o osobach odpowiedzialnych za zafunkcjonowanie  Diakonii Liturgicznej, naszej historii i charyzmacie.

Do zobaczenia!