Tegoroczne warsztaty DDL, jak i pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza, nie była dla mnie czymś nowym. W tym roku miały one jednak dla mnie szczególny wymiar, ale o tym jeszcze wspomnę.

W czasie warsztatów mogłem wspólnie przeżywać wspaniały, chodź krótki czas ze wspaniałymi ludźmi. Nie tylko się bawiliśmy, ale wspólnie spędziliśmy czas przy grillu, razem z klerykami graliśmy w piłkę, nie zapominaliśmy też o służbie i obowiązkach jakie mieliśmy do wykonania. Pomagaliśmy w pielgrzymce od strony liturgicznej, jak i w jej wcześniejszych przygotowaniach.

   W całym sobotnim wydarzeniu uczestniczyło sporo osób, zarówno Służba Liturgiczna, rodzice i osoby ciekawe takiego wydarzenia. W czasie jej trwania Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński pobłogosławił nowych lektorów, animatorów liturgii, precentorkę i ceremoniarzy - w tym mnie. Bardzo czekałem na ten moment, aż w końcu nadszedł.

Cieszę się z mojego błogosławieństwa. Nie zapominam jednak, że szczególnie teraz słowo „służyć” znaczyć będzie jeszcze więcej, a moje obowiązki będą obejmowały szerszy zakres. Swoją posługą będę chciał wyrazić wdzięczność za dar powołania mnie do takiej łaski służenia przy Bożym Ołtarzu. Całą pielgrzymkę i warsztaty będę wspominać z przyjemnością.