Przed Eucharystią:
Wierność i wytrwałość zarówno w życiu, jak i na modlitwie powinna odznaczać każdego chrześcijanina. To właśnie o tych cechach już niebawem usłyszymy
w liturgii słowa. Nasza obecność dzisiaj jest już odpowiedzią na nie oraz dowodem i świadectwem dla świata, że w codziennym zabieganiu i licznych zmartwieniach warto znaleźć chwilę na spotkanie z dobrym i wrażliwym Bogiem, który wysłuchuje pragnień serca i przynosi ukojenie.
Prośmy o otwartość, ufność, czystość serca i umysłu na czas zbliżającego się spotkania, abyśmy mogli w pełni w nim uczestniczyć. Wspólny śpiew pieśni na wejście niech będzie wyrazem naszej gotowości zarówno jako wspólnoty, jak i każdego z osobna.


Przed błogosławieństwem:

Jezus, przygotowując uczniów do misji apostolskiej, zwraca im uwagę na potrzebę modlitwy, nie tylko podczas uczty, ale w każdej chwili życia. Przedstawia się jako Ten, który chętnie wysłuchuje zwierzeń człowieka, a przede wszystkim bierze go w obronę jako swego wybranego i umiłowanego. Niech to przekonanie trwa również i w nas w zbliżającym się nowym tygodniu pracy, a błogosławieństwo, które otrzymamy utwierdza w nim.