Nadchodzące wydarzenia

No events

Intencja

Króluj nam Chryste!
W czerwcu pragniemy modlić się za młodych ludzi, aby pod opieką Niepokalanej Matki odkrywali piękno swojego powołania i w pełni wiary oraz odwagi wkraczali w dorosłe życie.
Błogosławionego miesiąca!

Diakonia Liturgiczna diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaprasza na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Liturgicznej, która odbędzie się w dniach 19–22 marca 2020 r. w domu rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie . Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Loretz, moderator Centralnej Diakonii Liturgicznej oraz Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej.

Koszt rekolekcji wynosi 220 zł (nocleg + pełne wyżywienie).
W przypadku rodzin z dziećmi, dziecko do lat 12: 90 zł, dziecko do lat 2: za darmo

Zaliczkę w wysokości 50 zł prosimy wpłacać na konto:
Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
Obywatelska 1 65-736 Zielona Góra
NR KONTA: 78 1750 0012 0000 0000 3878 9872
W tytule wpłaty prosimy napisać:
ORDL 2020 Rokitno [imię i nazwisko].
Obowiązują zapisy (do 8 marca) poprzez formularz: https://forms.gle/8cjtP3n9incfAqio6


Wszelkie pytania ws. rekolekcji można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czym jest ORDL i kto może w niej uczestniczyć?

„Zadaniem ORD jest ukazanie uczestnikom całościowej wizji i syntezy Ruchu
Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu i oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości” [...]. ORD stanowi przejście do członkostwa w Ruchu. Człon­kostwo - zgodnie z istotnymi założeniami Ruchu - jest równoznaczne z diakonią, czyli z przyjęciem odpowiedzialnej służby (...) Uczestnictwo w ORD można proponować osobom, które mają podstawową formację deuterokatechumenalną w Ruchu (3 stopnie oaz i 3 etapy pracy w grupach pooazowych). ORD może dla niektórych mieć miejsce przed doświadczeniem Oazy Ruchu Światło-Życie. Dotyczy to osób, które są zainteresowane Ruchem ze względu na swoje powołanie w Kościele i  które reprezentują już pewien poziom formacji życia wewnętrznego z racji powołania. Są to kapłani, alumni seminariów duchownych, siostry zakonne lub członkowie instytutów życia apostolskiego. ORD może być dla tych osób pierwszą prezentacją charyzmatu Ruchu, który może wzbogacić czy ukierunkować ich posługę apostolską w Kościele”. (Ks. F. Blachnicki, Podręcznik ORD).

ORDL jest adresowana do osób po pełnej formacji podstawowej w Ruchu Światło-Życie i po ORD, które podejmują lub pragną podjąć posługę liturgiczną, zwłaszcza
w diakoniach diecezjalnych, ale także w rejonowych i parafialnych.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

W podanym terminie pierwsza data jest dniem przyjazdu, druga – odjazdu. Do ośrodka rekolekcyjnego należy przyjechać do godz. 16:00. Wyjazd nastąpi ostatniego dnia Oazy wieczorem po kolacji. Zasadniczo nie przyjmuje się na rekolekcje nikogo, kto ma zamiar przyjechać później lub odjechać wcześniej, bowiem każdy dzień jest integralną częścią rekolekcji, przez co umożliwia ich właściwe przeżycie.